Jakie wybrać szkło kominkowe?

Jeżeli jesteście na etapie planowania swojego nowego salonu to polecam rozważyć montaż kominka. Ten piękny przedmiot sprawia, że wnętrze jest bardzo przytulne i klimatyczne. Poza tym kominek może pełnić funkcję dekoracyjną i być piękną ozdobą naszego salonu. Kiedy już zdecydujecie się na montaż kominka, koniecznie musicie zastanowić się, które szkło kominkowe będzie odpowiednie do waszych potrzeb.

Zacznijmy jednak od początku, co to jest szkło kominkowe? Jest to specjalny gatunek przejrzystej ceramiki. Stała temperatura jaką wytrzymuje to aż osiemset stopni Celsjusza. Szkło kominkowe dzieli się na trzy rodzaje.

Pierwszym z nich jest tradycyjne płaskie szkło kominkowe. Jest bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury. Bardzo ważnymi cechami jest to, ze pasuje do większości dostępnych na rynku kominków oraz jest cięte na wymiar. Jeżeli chodzi o dostępne grubości to jest to 3, 4 i 5 milimetrów. Analizując kolorystykę to jest przezroczyste, o lekko brązowym zabarwieniu.

Kolejnym rodzajem jest szkło kominkowe samoczyszczące. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia utrzymanie kominka w czystości, dzięki czemu pięknie się prezentuje. Co sprawia, że szkło samo się czyści? Otóż, jest z jednej strony powleczone tlenkami metalu. Mimo tego, szyba jest również odporna na wysokie temperatury. Takie szkło kominkowe może być cięte na wymiar, a jego grubość wynosi 4 milimetry. Szyby te są przezroczyste z zielono – fioletowymi refleksami.

Ostatnim rodzajem, jest szkło kominkowe lustrzane. Czym ono się charakteryzuje? Mianowicie jest pokryte lustrzaną powłoką. Sprawia ona, że palenisko jest osłonięte, w czasie kiedy kominek jest nieużywany. W momencie, gdy zapalimy ogień, szkło kominkowe staje się przezroczyste i możemy cieszyć się widokiem płomieni. Analizując parametry, szkło lustrzane jest cięte na wymiar i ma dużą odporność na wysokie temperatury. Jego grubość to 4 milimetry.

Jeżeli posiadacie już wiedzę o szkle kominkowym, z pewnością dokonacie trafnego i przemyślanego wyboru, który spełni wasze oczekiwania.

Zobacz: http://kratki.com/sklep/pl/category/19/szklo-kominkowe

Dodaj komentarz


*